Stajnia Archipp – nasza hala ma już pełne oświetlenie – Archipp – Nowoczesny ośrodek jeździecki

Stajnia Archipp – nasza hala ma już pełne oświetlenie

Zakończyliśmy montaż 84 lamp.  Na hali w Archipp będzie nie tylko jasno, ale i z poszanowaniem natury – postawiliśmy na oświetlenie w technologii LED. Projekt oświetlenia i wybór lamp był podyktowany wymogami FEI dla obiektów sportowych, w których organizowane są zawody najwyższej rangi. Na całej powierzchni hali oświetlenie jest zaprojektowane w taki sposób by zapewnić równomierne światło  o natężeniu 500 luksów. Jeźdźcy korzystający z hali w ciągu dnia zapewne nie będą mieli potrzeby korzystać ze sztucznego oświetlenia ponieważ zapewniliśmy doskonały dostęp światła dzięki licznym świetlikom dachowym, oknom w ścianach oraz szklanej fasadzie.

Nasza hala to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce – powierzchnia placu treningowego wynosi 40 x 80 metrów. Podłoże kwarcowe z nawadnianiem kapilarnym zapewnia stałe warunki bez względu na panujące warunki. Jak to działa? W ciepłe dni, kiedy jest większe parowanie, nawierzchnia nawadniana jest silniej, natomiast gdy w powietrzu jest więcej wilgoci ilość dopływającej wody zostaje odpowiednio zmniejszona. Nad całym procesem czuwa technologia uzbrojona w  czujniki higroskopijne umieszczone w nawierzchni i nad nią, które automatycznie przekazują dane do centrali sterującej nawadnianiem.

Niezmiernie istotne z punktu widzenia użytkowników hali jest fakt, iż proces jest ciągły więc kiedy podłoże podlega ciągłym analizom my możemy trenować bez żadnych zakłóceń.

A już niedługo na hali pojawią się przeszkody i zaczynamy treningi.

Do zobaczenia w Archipp!

x

Autem dicant cum ex, ei vis nibh solum simul, veritus fierent fastidii quo ea. Cu solum scripta pro. Qui in clita everti propriae, vidit voluptaria cum ne, at nec sint movet